Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

AIKIDÓ

web stránka -    AIKIDÓ KLUB TVRDOŠÍN

 Aikidó v našom meste 

Športoví nadšenci bojové umenia Aikidó sa presunuli z Nižnej do Tvrdošína, kde pre rozvoj tejto aktivity našli veľmi dobré podmienky, ako nám to povedal Ján Lajmon.

„Aikidó sa od januára 2008 cvičí v základnej škole v Medvedzí, v malej telocvični vo štvrtok od 17 - 19 a v nedeľu od 1730 - 2000 hodiny, s približným počtom dvadsiatich cvičencov.

Je to jedno z najmladších japonských bojových umení. Nie je útočné, čiže ani súťažné. Jeho techniky sú skôr založené na dynamike pohybu a zneutralizovanie útoku protivníka, pričom sa snažíme využiť práve jeho silu. Na tomto športe je pekné to, že sa mu môže venovať ktorákoľvek generácia, bez zvláštnej fyzickej prípravy „kondičky“. 

Aikidó klub Tvrdošín sa chce aj touto cestou poďakovať mestu Tvrdošín a jeho primátorovi Ivanovi Šaškovi za zakúpenie úplne nových tatami - originálnych žineniek o rozlohe 100 m2, ktoré zabezpečujú kvalitné cvičenie a hlavne bezpečné padanie pri precvičovaní techník a za celkovú podporu pri rozvíjaní tohto športu v Tvrdošíne.