Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

Slávnostné otvorenie zrekonštruovaného Domu kultúry

 V piatok 24. septembra sa uskutočnilo slávnostné otvorenie Mestského kultúrneho strediska v Tvrdošíne, ktoré bolo spojené s prezentáciou kultúry Gminy Kościelisko. "Tatry nás spájajú, a nedelia."  Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Cezhraničnej spolupráce Poľsko- Slovenská republika 2007- 2013. FOTOGÁLÉRIA

Čítať ďalej...

Mládežnícke stretnutie slovenskej a poľskej mládeže

FOTOGALÉRIA Organizátorom tejto aktivity bolo mesto Tvrdošín. V dňoch 9.-10. novembra sa stretli deti a učitelia zo základných škôl z Tvrdošína a z gminy Kościelisko – z Witowa, Dianisza a Kościeliska.

Čítať ďalej...

Výstava prezentácie kultúry Gminy Kościelisko

FOTOGALÉRIA V priestoroch Mestského kultúrneho strediska sa uskutočnila výstava spojená s prezentáciou kultúry Gminy Kościelisko, ktorá sa uskutočnila od 24.9. -  do 11. októbra 2010 . 

Čítať ďalej...

Tatry nás spájajú!

Projekt sa skončil, spolupráca pokračuje.

Dejiskom ukončenia cezhraničného poľsko – slovenského projektu "Tatry nás spájajú a nedelia" sa stal 30. marca 2011 Tvrdošín.

Čítať ďalej...

14.2.2011 - Otvorenie výstavy v Kościelisku

FOTOGALÉRIA V sobotu 12. februára sa uskutočnila v Kościelisku vernisáž výstavy tvorcov z Tvrdošína. Na otvorení sa zúčastnili zástupcovia Gminy Kośielisko a Mesta Tvrdošín. V rámci projektu cezhraničnej spolupráce "Tatry nás spájajú a nedelia" sa výstava tentokrát uskutoční v Poľsku a v marcových dňoch zasa u nás v Tvrdošíne. Výstava je sprístupnená v Regionálnom kultúrnom stredisku v Kościelisku do konca februára.

Čítať ďalej...

30.3.2011 - Slávnostné ukončenie projektu PL-SK

V stredu 30. marca 2011 sa v Tvrdoišíne uskutočnilo slávnostné ukončenie projektu cezhraničnej spolupráce PL-SK "Tatry nás spájajú a nedelia". VIDEO, FOTOGALÉRIA - slávnostné ukončenie projektu. Pri tejto príležitosti bola otvorená výstava umelcov z Kościeliska a TvrdošínaFOTOGALÉRIA - otvorenie výstavy.

Čítať ďalej...

Partnerstvo - "Tatry nás spájajú a nedelia"

Máme dôvod na radosť – boli sme úspešní

Čítať ďalej...

Stretnutie mládeže v Kościelisku 26.11.2009

FOTOGALÉRIA Program cezhraničnej spolupráce Poľská republika – Slovenská republika 2009 – 2013 úspešne pokračuje. Na obidvoch stranách hranice sa rekonštruujú kultúrne domy a súbežne prebiehajú aktivity medzi obyvateľmi Gminy Kościelisko a mesta Tvrdošín. Ako nás informoval wójt gminy Bohdan Pitoń 26. novembra 2009 na stretnutí v Kościelisku, práce pri modernizácii Dome ľudovom v Kościelisku pokračujú podľa plánu.

Čítať ďalej...

Tatry nás spájajú, a nedelia - 5.2.2010

FOTOGALÉRIA V Tvrdošíne sa 5. februára uskutočnilo spoločenské stretnutie predstaviteľov samospráv, podnikateľov a športovcov mesta Tvrdošín a gminy Kościelisko. Stretnutím sa niesla myšlienka rozšírenia a prehĺbenia cezhraničnej spolupráce s cieľom budovania komunikačných spojení obyvateľov partnerských miest.

Čítať ďalej...

2. ročník medzinárodných lyžiarskych pretekov na bežkách "STOPA BEZ HRANÍC"

Medzi Tvrdošínom a družobnou gminou Kościelisko sa začala písať nová história lyžiarskych pretekov, prechodov, ktorým organizátori dali názov „Stopa bez hraníc“. Medzinárodné podujatie, ktorého druhý ročník sa konal v sobotu 6. marca 2010 na trase Kościelisko Witow – Oravice malo punc najvyššej kvality, pretože  sa uskutočnilo pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Ivana Gašparoviča. Na podujatí nechýbali predstavitelia našej družobnej gminy Kościelisko na čele s wojtom Bohdanom Pitońom a ďalších hostí.

Čítať ďalej...

Stretnutie mládeže a poznávanie regiónov partnerov

FOTOGALÉRIA V rámci projektu túto aktivitu organizovalo mesto Tvrdošín v dňoch 22. a 23. 9. a v dňoch 24.- 25. 9. gmina Kościelisko.

Čítať ďalej...

Folklórne Oravice a Dni Slovenskej a Poľskej kultúry

FOTOGALÉRIA Folklórne Oravice za účasti dvoch podpredsedov NR SR. Tohtoročný už 19. ročník sviatku folklóru v Oraviciach sa niesol v znamení Dni Slovenskej a Poľskej kultúry.

Čítať ďalej...