Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

Uskutočnené aktivity, podujatia

Uskutočnené aktivity, podujatia

15.1.2016 V Kościelisku otvorili Centrum tradícií a turizmu

Gmina Kościelisko, cezhraničný partner nášho mesta oficiálne ukončila projekt a verejnosti sprístupnila novovybudovaný objekt - Centrum tradícií a turizmu.

Čítať ďalej...

Slávnostné otvorenie hotela Limba - Centra tradícií a turizmu

V piatok 10. apríla 2015 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie hotela Limba - Centra tradícií a turizmu za účastí splnomocnenca vlády SR pre mládež a šport Dušana Galisa, senátora ziem górskich Stanisława Hodorowicza a predstaviteľov partnerskej gminy Kościelisko. Po vysvätení objektu pánom  dekanom Ľubomírom Pekarčíkom nasledovalo slávnostné prestrihnutie pásky, ktorá symbolicky otvorila brány hotela. Prítomní prostredníctvom krátkeho filmu mohli vidieť všetky zmeny, ktorými hotel prešiel v priebehu necelého roka od začiatku rekonštrukcie. Primátor Ivan Šaško sa úprimne poďakoval všetkým, vďaka ktorým bolo možné takýto projekt zrealizovať. Na tomto podujatí boli zároveň ocenení najúspešnejší športovci mesta za rok 2014 a športový kolektív Fbk Tvrdošín - ženy.

Čítať ďalej...

Deň, ktorý sa zapíše do histórie nášho mesta

Aspoň v krátkosti pripomenieme, čím všetkým hotel musel počas jeho 42-ročnej histórie prejsť. S výstavbou hotela sa začalo už v roku 1973 a do užívania bol daný o tri roky neskôr.

Čítať ďalej...

Limba sa stala majetkom mesta

Necelý rok trvali práce na rekonštrukcii Centra tradícií a turizmu – hoteli Limba. Koncom februára otvoril svoje brány pre občanov mesta a návštevníkov.

Čítať ďalej...

Rekonštrukcia Centra tradícií a turizmu vstupuje do finálnej fázy

Mesto odovzdalo objekt bývalého hotela Limby dodávateľovi stavby koncom apríla a od mája sa tu začalo intenzívne pracovať.

Čítať ďalej...

Fotogaléria -Rekonštrukcia Centra tradícií a turizmu

FOTOGALÉRIA: PRED REKONŠTRUKCIOU

 

 

VIDEOZÁZNAM: PRED REKONŠTRUKCIOU

 

 

FOTOGALÉRIA: POČAS REKONŠTRUKCIE

 

Náročná rekonštrukcia vyžaduje aj náročný prístup

Čo nevidieť bude zveľadený ďalší majetok mesta, kým všade inde na Slovensku sú takéto objekty v súkromných rukách. Je len málo miest, ktoré vlastnia takýto objekt, ktorý do budúcna môže mať aj iné využitie.

Čítať ďalej...

Z ruiny bývalej Limby bude dominanta mesta

Prostredníctvom úspešného projektu sa rekonštruuje bývalý hotel Limba.

Čítať ďalej...

Bývalý hotel Limba dostane novú tvár a nového ducha

Spor o vlastníctvo tohto objektu, ktorý bol funkčný a schopný prevádzky trval neskutočných 20 rokov. Na jednej strane bolo mesto, ktoré zastupovalo celospoločenský záujem, na druhej strane takzvaná fiktívna firma, ktorá ho po roku 1989 získala podvodom v takzvanej malej privatizácii.

Čítať ďalej...

Centrá tradícií a turizmu

Názov projektu: „Centrá tradícií a turizmu”

Čítať ďalej...