Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

22.-23.7.2017 XXVII. Folklórne slávnosti pod Osobitou sa skončili

V Oraviciach, sa skončili XXVII. Folklórne slávnosti pod Osobitou, ktoré sa konali 22. a 23. júla 2017 v prírodnom amfiteátri v Oraviciach.

Fotogaléria: Sobota 1Sobota 2, Nedeľa 1, Nedeľa 2

Programovú skladbu tohtoročných folklórnych slávností tvorili vystúpenia nielen z regiónov Slovenska, ale aj zo zahraničia, ktoré boli zárukou dobrej nálady a príjemných zážitkov.

Sobotný program sa začal o 16.00 hod, vystúpením speváckej skupiny Radosť z Tvrdošína. Po nej spievali VÝCHODŇARSKE ŠARKANICE - spevy zo Spiša a Folklórny súbor Morena z Londýna, ktorý predstavil slovenský folklór a tradície z britskej tanečnej scény. Nechýbala ani ochutnávka zahraničného temperamentu a to vystúpením krajanov z Chorvátska v podaní KUD Banova Jaruga z Mosliny. V závere sa predstavil známy folklórny súbor Ekonóm z Bratislavy.

Nedeľný program sa začal tradične slávnostnou odpustovou sv. omšou o 11.00 v amfiteátri. O 12.30 sa v amfiteátri rozozvučili fujare a píšťaly v podaní Zvolenských fujaristov – Moja fujarôčka. Ďalej sa predstavili oravskí heligonkári  Helizuš z Námestova. Spievali, hrali a tancovali krajania Slováci z folklórnych súborov Morena z Londýna a KUB Banova Jaruga z Chorvátska.

Z Kysúc nám spevy a tance predstavil FS Bystrica z Novej Bystrice, spevy zo Spiša zaspievajli Východňarské šarkanice a tance z Poľska predstavili folkloristi Klimy Bachledy zo Zakopaného.

Nedeľný program zakončilo vystúpenie známeho folklórneho súboru EKONÓM Z Bratislavy, ktorý žne úspechy na medzinárodných scénach. Predstavia sa galaprogramom „ Od východu po západ“ . Svoj program ale pre  veľmi nepriaznivé počasie nedokončili a my sme museli naše slávnosti ukončiť troška skôr.

 

--------------------------------------------------------------------

Informácie pre predajcov na ľudový jarmok v Oraviciach:

Pokyny k prenájmu miesta- Oravice doc. pdf.   

Žiadosť o záber verejného priestranstva - doc pdf.  

Oznámenie vzniku daňovej povinnosti  - doc.   pdf.   

 Trhový poriadok Oravice -  doc.  pdf.