Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

9.10.2017 -Športujme, spolupracujme a vzdelávajme sa

Projekt Erasmus+ sme na stránkach novín predstavili už v minulosti. Ide o projekt troch krajín: Slovensko, Česká republika a Litva a troch organizácii: mesto, športový klub a škola.

Čítať ďalej...

2.9.2017 Po stopách Harryho Pottera

Keď sa spomenie Harry Potter, všetci si určite predstavíme mladého chlapca na metle s prútikom v ruke. My sme sa po jeho stopách vybrali po vlastných,a tak sa chceme  s vami podeliť o úžasné zážitky, z ktorých síce nohy boleli, ale srdcia boli plné radosti.

Čítať ďalej...

2.10.2017 ERASMUS PLUS- HEARTH-ZŠ. Š. Šmálika

Základná škola Štefana Šmálika druhý rok spolupracuje so základnými a strednými školami z Malty, Savony (Taliansko), Novi Ligure (Taliansko), Burgasu (Bulharsko) a Varšavy (Poľsko) na projekte Erasmus plus K2- školské partnerstvá. Téma vzájomnej kooperácie a tým aj súvisiacich aktivít je Pôda, jej obrábanie, uvedomenie si jej dôležitosti a jej následná ochrana. FOTOGALÉRIA.

Čítať ďalej...

12.10.2014 Deň pre mladých moderátorov

Regionálna súťaž mladých moderátorov pod názvom – Oravský mikrofón – sa uskutočnila v malej sále Mestského kultúrneho strediska v Tvrdošíne – Medvedzí vo štvrtok 12. októbra. FOTOGALÉRIA.

Čítať ďalej...

9.9..2017 - Po stopách Harryho Pottera

Keď sa spomenie Harry Potter, všetci si určite predstavíme mladého chlapca na metle s prútikom v ruke. My sme sa po jeho stopách vybrali po vlastných,a tak sa chceme  s vami podeliť o úžasné zážitky, z ktorých síce nohy boleli, ale srdcia boli plné radosti.

Čítať ďalej...

26.9.2017 Fitnes prvky v meste

Na našich ihriskách pribudli  nové cvičiace zariadenia - fitnes prvky. Konkrétne na Hviezdoslavovej ulici, pri tenisovej hale, na ihrisku v Medvedzí, v areáli MŠ v Krásnej Hôrke a medzie bytovkami č.19 a 20.

Čítať ďalej...

28.9.2017 Otvorenie dopravného ihriska pri MŠ Tvrdošín

Nadácia Volkswagen pomáhala aj u nás - V rámci grantového programu Projekty zamestnancov Nadácie Volkswagen a osobnej podpory pána L. Topľanského získala naša materská škola prostriedky na realizovanie dopravného projektu S líštičkou na cestách. FOTOGALÉRIA.

Čítať ďalej...

27.9.2017 Uvítanie detí

Veselo bolo na radnici 27.septembra 2017 kedy sem zavítali na pozvanie mesta rodičia s novonarodenými deťmi, ktorých slávnostne uvítala zástupkyňa primátora Vlasta Jančeková. FOTOGALÉRIA.

Čítať ďalej...

25.-29.9.2017 Najkrajšie vystavené kusy ovocia a zeleniny

Každoročne Mestské kultúrne stredisko zorganizuje výstavu ovocia a zeleniny, na ktorej sa pestovatelia a záhradkári môžu pochváliť svojimi najlepšími dopestovanými  kusmi, ktoré sa im počas roka podarilo dopestovať.  Výstava sa uskutočnila od 26.- 29.9.. v priestoroch MsKS. Najkrajšie, najväčšie kusy ovocia a lebo zeleniny boli ocenené. FOTOGALÉRIA .

Čítať ďalej...

23.6.2017 Peace Run v Tvrdošíne

"Mier začína u mňa". Toto je heslo mierového behu PEACE RUN. Tento štafetový beh s horiacou pochodňou, ktorú nesú cez viac ako 140 krajím sveta státisíce dobrovoľných bežcov, zavítal aj do nášho mesta Tvrdošín v piatok 23. júna na Trojičné námestie. Horiaca pochodeň symbolizuje mier a svet je taký dobrý, akí dobrí ľudia v ňom žijú. Každý z nás má v sebe plameň nádeje - túžbu po lepšom svete a šťastnejšej budúcnosti. S každým podaním pochodne mieru z ruky do ruky sa tento plameň šíri od srdca k srdcu po celom svete. Na Slovensku organizujú tento beh športovci a dobrovoľníci z OZ Sri Chinmoy Marathon Team. 

FOTOGALÉRIA

29.9.2017 Ďalší ročník Michalského jarmoku za nami

Posledný septembroví piatok 29. septembra 2017 sa uskutočnil v priestoroch Michalského námestia na  sídlisku Medvedzie MICHALSKÝ JARMOK. FOTOGALÉRIA.

Čítať ďalej...

17.9.2017 Dní európskeho kultúrneho dedičstva- uskutočnený koncert

V rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva bol Drevený gotický kostol Všetkých svätých, zapísaný do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO, 17. septembra sprístupnený zdarma pre verejnosť a o 15. 00 sa uskutočnil „Koncert krásnych melódií“ v podaní žiakov a učiteľov ZUŠ Tvrdošín. FOTOGALÉRIA.

Čítať ďalej...

2.9.2017 Otvorenie nového detského ihriska ŽIHADIELKO

V sobotu 2. septembra sa uskutočnilo veľkolepé otvorenie nového detského ihriska ŽIHADIELKO.  Fotogaléria z otvorenia.    VIDEO.

Čítať ďalej...

30.7.2017 12.ročník FORDYCHU 2017 úspešne za nami

12. ročník Festivalu malých dychových hudieb a Krajská súťaž detských a mládežníckych dychových hudieb s postupom na celoštátnu súťaž Dolná Súča 2018, sa uskutočnili v nedeľu 30. júla na Trojičnom námestí v Tvrdošíne. FOTOGALÉRIA

Čítať ďalej...

15.6.2017 Vyhodnotenie umeleckých súťaží

Ako povedal Lev Nikolajevič Tolstoj „Umenie je kvet života celej spoločnosti“. A naozaj, umelecké diela rozosievajú radosť, podporujú kreativitu a najmä plnia estetickú funkciu. Zdobia príbytky, kostoly, hrady i galérie. Nech je človek na akomkoľvek mieste na svete, nájde tam umenie v rôznorodej forme. Aj žiaci z nášho mesta sa zmenili na malých umelcov, ktorí sa popasovali s 12. ročníkom súťaží „Paleta Márie Medveckej“ a „Gessayovo pero“, ktoré vyhlásilo mesto Tvrdošín a Miestny odbor Matice slovenskej.

Čítať ďalej...

25.6.2017 Koncert krásnych melódií

Koncert krásnych melódií v podaní žiakov a učiteľov ZUŠ Tvrdošín sa uskutočnil v nedeľu 25. júna 2017 v Drevenom gotickom kostole Všetkých svätých. FOTOGALÉRIA.

9.6.2017 Na bicykli po trase Via Magna a Okolo Slovenska

Každoročne začiatkom júna priaznivci Pustého hradu zo Zvolena organizujú cyklojazdu po stopách obchodnej cesty, ktorá smerovala od Baltického až po Jadranské more. Jej časť prechádzajú zvolenskí cyklisti pod názvom Cyklojazda Via magna. Cyklisti z Cykloklubu Tvrdošín boli odštartovaní primátorom mesta z Trojičného námestia a s dobrou náladou sa zúčastnili 50. ročníka Okolo Tatier. Pelotón, ktorý mal rekordný počet prihlásených prechádza aj cez naše mesto. FOTOGALÉRIA.


 

 

22.-23.7.2017 XXVII. Folklórne slávnosti pod Osobitou sa skončili

V Oraviciach, sa skončili XXVII. Folklórne slávnosti pod Osobitou, ktoré sa konali 22. a 23. júla 2017 v prírodnom amfiteátri v Oraviciach.

Fotogaléria: Sobota 1Sobota 2, Nedeľa 1, Nedeľa 2

Čítať ďalej...

7.6.2017 TVRDOŠÍN DEŤOM

Veselé popoludnie v mestskom parku s názvom "TVRDOŠÍN DEŤOM"  sa uskutočilo v stredu 7. júna  v mestskom parku, kde boli pripravené zábavné a poučné stanovištia, rôzne maškrty, mini handmade jarmok, nechýbala tombola, preteky lezúňov, energické vystúpenia tanečníkov z CVČ a v závere sa všetky deti tešili z divadla Marfušine dobrodružstvá v podaní hercov z Divadla Drak z Prešova.

Čítať ďalej...

8.-10.9.2017 Výborná atmosféra na Dňoch mesta Tvrdošín

Od 8.-10. septembra sa v našom meste uskutočnili DNI MESTA. Na Trojičnom námestí v Tvrdošíne a vo futbalovom areáli na všetkých  čakali tri dni plné hudby a zábavy.

Čítať ďalej...