Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

6.12.2017 Tohtoročný Mikuláš bol opäť štedrý

Mikulášska tradícia zapustila u nás pevné korene. Možno je to preto, že Mikuláš je symbolom štedrosti, dobročinnosti a lásky. I tento rok sa zaplnilo Trojičné námestie, kde príchod Mikuláša očakávali nielen tí najmenší. FOTOGALÉRIA.

Čítať ďalej...

27.11.2017 Uvítanie detí

V pondelok 27. novembra 2017 bolo na mestskom úrade veselo. Na pozvanie mesta sem zavítali rodičia s novonarodenými deťmi, ktorých slávnostne uvítala zástupkyňa primátora Vlasta Jančeková.   FOTOGALÉRIA.

Čítať ďalej...

21.11.2017 Víťazný projekt TESCO pre Florbalový klub Tvrdošín.

Počas štyroch týždňov prebiehalo hlasovanie za najlepší projekt v našom okrese. Vyhlasovateľom bola Nadácia TESCO pod názvom “Vy rozhodujete, my pomáhame“ Do finále postúpili tri najlepšie projekty. Medzi nimi aj projekt Florbalového klubu Tvrdošín pod názvom “Florbal nás spája“.

Čítať ďalej...

24.11.2017 Preteky na cyklotrenažéroch

V piatok 24. 11. a sobotu 25. 11. 2017 sa konajú 24-hodinové preteky pre študentov, učiteľov a verejnosť na cyklotrenažéroch. FOTOGALÉRIA.

Čítať ďalej...

16.11.2017 Aktivity Gymnázia Tvrdošín

Naše Gymnázium Tvrdošín sa zapojilo do súťažného projektu Euroscola 2018. Na základe vybranej témy: „Rok 2018 – Európsky rok kultúrneho dedičstva“ organizovalo rôzne aktivity pre svojich študentov i pre verejnosť.  FOTOGALÉRIA.

Čítať ďalej...

16.11.2017 Študentská kvapka krvi

Dňa 16.11.2017 sa na ZŠ M. Medveckej  v spolupráci s MS SČK V Tvrdošíne- Medvedzí  uskutočnil  hromadný odber krvi pri príležitosti Dňa študentstva.

 

 

Čítať ďalej...

15.11.2017 Nový pamätník Mareka Frauwirtha "Zápalky"

V našom meste máme už od roku 1999 pamätník Mareka Frauwirtha „Zápalky“, ktorý dalo postaviť Mesto Tvrdošín. Autorom pamätníka je Hieroným Balko. Keďže zub času sa aj na tomto pomníku podpísal, mesto dalo vyhotoviť jeho novú vernú kópiu, ktorú vyhotovil s odbornou pomocou Hieronýma Balka rezbár, stolár, výtvarník Ing.  Michal Kožienka.

Čítať ďalej...

16.11.2017 Pietny akt pri novom pamätníku

Vo štvrtok 16. novembra sa mestskom parku uskutočnil pietny akt pri pamätníku Mareka Frauwirtha, rodáka z Tvrdošína. Študenti Gymnázia a Spojenej školy z Tvrdošína, spolu s profesormi a primátorom mesta vzdali poctu študentovi, ktorý sa stal obeťou fašistického režimu. FOTOGALÉRIA

6.11.2017 Súťaž Naj mesto a obec Slovenska je ukončená

Súťaž, o ktorej sme vás informovali priebežne, t.j. od 1. apríla do 31. októbra bola ukončená a portál www.slovakregion.sk vyhlásil výsledky. Na Orave sme opäť zvíťazili. Zo súťažiacich 140 miest sme sa umiestnili na 19. mieste tesne za Košicami a Bratislavou (16. a 17. miesto), čo svedčí, že nám záleží na prostredí, v ktorom žijeme. Dolný Kubín sa umiestnil na 31., Námestovo na 35. a Trstená na 95. mieste.

6.11.2017 Projekt Tvorivé učenie (sa) – cesta k motivácii

V roku 2017 sa Spojená škola Tvrdošín zapojila do programu Erasmus+/KA101, ktorý predstavuje mobilitu pracovníkov v oblasti školského vzdelávania. Škola bola úspešná a získala grant pre projekt s názvom Tvorivé učenie (sa) – cesta k motivácii. Ide o profesionálny rozvoj učiteľov anglického jazyka ako cudzieho jazyka vo vybraných krajinách.

Čítať ďalej...

6.11.2017 Takto sme volili v našom meste

4. novembra sa konali voľby do Žilinského samosprávneho kraja. Uvádzame výsledky za mesto Tvrdošín. Počet zapísaných voličov: 7 366 . Počet voličov, ktorí sa zúčastnili volieb: 3 485. Percento účasti:   47,31 %. Výsledky za mesto Tvrdošín. Výsledky za okres Tvrdošín.

 

6.11.2017 Výsledky fotosúťaže "Mesto očami fotografa"

Mesto Tvrdošín vyhlásilo začiatkom roka fotografickú súťaž:  Mesto očami fotografa.  Súťaže sa mohli zúčastniť všetci obyvatelia mesta (profesionáli i amatéri), ktorí prostredníctvom fotografie zachytili mesto Tvrdošín a jeho mestskú časť Oravice. FOTOGALÉRIA. Výstavu fotografii si môžete pozrieť v priestore MsKS do 31.12.2017.

Čítať ďalej...

30.10.2017 Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice

Naša škola sa aj tento rok zapojila do 13. ročníka medzinárodného projektu Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice. Tohtoročná téma podujatia bola Milan Rastislav Štefánik. Skupina žiakov pod vedením učiteľov SJL a DEJ z mnohých knižných zdrojov školskej knižnice pripravili zaujímavé podujatie, v ktorom svojim spolužiakom predstavili  osobnosť M. R. Štefánika v trojpohľade – aspekt historický, vedný a kultúrno-umelecký.

Čítať ďalej...

9.10.2017 -Športujme, spolupracujme a vzdelávajme sa

Projekt Erasmus+ sme na stránkach novín predstavili už v minulosti. Ide o projekt troch krajín: Slovensko, Česká republika a Litva a troch organizácii: mesto, športový klub a škola.

Čítať ďalej...

22.10.2017 Úspešná burza numizmatikov

Mesto Tvrdošín a zberatelia Hornej Oravy zorganizovali 25. BURZU NUMIZMATIKOV - Stretnutie zberateľov v Tvrdošíne, ktoré sa uskutočnilo v nedelu 22.10.2017 v  Spoločenskej sále nad Hasičmi v Tvrdošíne .

Čítať ďalej...

30.10.2017 Pre všetkých v nebi

V tento dušičkový čas si na svojich najbližších zaspomínali v spomienkovom lampiónovom sprievode "PRE VŠETKÝCH V NEBI", ktorý sa uskutočnil v pondelok 30.októbra. Trasa začala na  Michalskom námestí smerom na Trojičné námestie, kde sa im prihovoril primátor mesta a potom sprievod smeroval na cintorín. FOTOGALÉRIA.

2.9.2017 Po stopách Harryho Pottera

Keď sa spomenie Harry Potter, všetci si určite predstavíme mladého chlapca na metle s prútikom v ruke. My sme sa po jeho stopách vybrali po vlastných,a tak sa chceme  s vami podeliť o úžasné zážitky, z ktorých síce nohy boleli, ale srdcia boli plné radosti.

Čítať ďalej...

2.10.2017 ERASMUS PLUS- HEARTH-ZŠ. Š. Šmálika

Základná škola Štefana Šmálika druhý rok spolupracuje so základnými a strednými školami z Malty, Savony (Taliansko), Novi Ligure (Taliansko), Burgasu (Bulharsko) a Varšavy (Poľsko) na projekte Erasmus plus K2- školské partnerstvá. Téma vzájomnej kooperácie a tým aj súvisiacich aktivít je Pôda, jej obrábanie, uvedomenie si jej dôležitosti a jej následná ochrana. FOTOGALÉRIA.

Čítať ďalej...

9.9..2017 - Po stopách Harryho Pottera

Keď sa spomenie Harry Potter, všetci si určite predstavíme mladého chlapca na metle s prútikom v ruke. My sme sa po jeho stopách vybrali po vlastných,a tak sa chceme  s vami podeliť o úžasné zážitky, z ktorých síce nohy boleli, ale srdcia boli plné radosti.

Čítať ďalej...

12.10.2014 Deň pre mladých moderátorov

Regionálna súťaž mladých moderátorov pod názvom – Oravský mikrofón – sa uskutočnila v malej sále Mestského kultúrneho strediska v Tvrdošíne – Medvedzí vo štvrtok 12. októbra. FOTOGALÉRIA.

Čítať ďalej...