Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

31.12.2014 Silvestrovský výstup na Javorový vrch

V posledný deň minulého roku sa konal tradičný Silvestrovský výstup na Javorový vrch, ktorý organizoval Klub slovenských turistov Orava.

 

Výstup prebiehal v individuálnych skupinách, ktoré už od ranných hodín zdolávali túto trasu. Vďaka priaznivému počasiu sa na vrchu stretlo vyše 300 turistických nadšencov od dvoch do osemdesiat rokov. Niektorí výstup absolvujú každý rok, no našli sa takí, ktorí sa na to podujali po prvýkrát.

Výstup na vrch začalo organizovať Občianske združenie Medvedzie. Dnes sa stal akousi spontánnou akciou ľudí, ktorí sa ho pravidelne zúčastňujú aj bez reklamy, či veľkej propagácie.

Jedna skupina asi dvadsiatich nadšencov už tradične prišla aj zo severnej strany kopca z Vavrečky. Vítanie Nového roka na Skalke, ktoré organizovalo OZ Medvedzie v spolupráci s mestom, sa zúčastnilo asi 400 nadšencov všetkých vekových kategórií. O slávnostnú atmosféru sa postaral Jozef Medvecký, ktorý spustil ohňostroj a o zahriatie zmrznutých prítomných sa starali predseda OZM Ing. Miroslav Medvecký a Martin Lucký, ktorí zabezpečili pult s teplými nápojmi. Záverečnou bodkou za Silvestrovským výstupom na Javorový vrch bol polnočný ohňostroj a vatra na Skalke.

 

FOTOGALÉRIA