Vyhľadávanie:

Mesto Tvrdošín

6.12.2013 Stretnutie s Mikulášom

Obdobie očakávania Vianoc sme začali na Trojičnom námestí rozsvietením vianočného stromčeka, ktoré bolo spojené s príchodom Mikuláša. Nechýbali tu ani stánky s tradičným vianočným a iným sortimentom. Dospelých potešil kalíštek vianočného punču a deti sladký koláčik od primátora.

V kultúrnom programe sa prítomným predstavili deti z materských škôl a CVČ. Tvrdošínske vianočné trhy, ktoré začali v piatok 6. decembra kultúrnym programom, pokračovali príhovorom primátora, ktorý na záver s jedným z najmenších návštevníkov slávnostne rozsvietil vianočný stromček, z ktorého mali hádam najväčšiu radosť deti. Ale najviac sa všetci tešili na príchod Mikuláša, ktorý si zo sebou priviedol čertov a anjelikov, ktorí mu pomáhali pri rozdávaní darčekov.

Pravú predvianočnú atmosféru vhodne dopĺňala aj snehová nádielka. I keď v tento deň nebolo na Trojičnom námestí najteplejšie, vládla tu príjemná nálada, ktorá sálala z ľudí, ktorí tu prišli spolu s deťmi. Bolo cítiť, že prichádzajú Vianoce, najkrajšie sviatky roka. Mesto v predvianočnom období však pripravilo pre občanov viac kultúrnych podujatí, ale o tom už píšeme na inom mieste.

Nielen Trojičné námestie sa rozsvietilo stovkami svetielok, ale celé naše mesto sa oblieklo do nádhernej vianočnej výzdoby, ktorá možno patrí medzi najkrajšie na Slovensku.

FOTOGALÉRIA.